Своєчасні та корисні поради від партнера Скаженого Агроному, компанії “Агрохімічні технології

“Знаємо, що кінець весни для вас пройшов тяжко: дощі, треба встигнути зробити фунгіцидну обробку і ще хвороби колоса з`явилися.
Найстрашніше – коли пережив це все, а фузаріоз не помітив і втратив частину посівів. Розповідаємо про особливості захворювання та методи боротьби.

Час на прочитання – 2 хвилини.

Коли фузаріоз уражає колос, є 2 наслідки: знижується зібраний врожай та погіршується його якість. Втрати врожаю можуть становити до 30%, але в багатьох випадках це не найстрашніше.

💧 Як виявити захворювання: на колоскових лусочках колоса з’являється рожево-оранжевий наліт міцелію, потім – блідо-рожеве спороношення.

💧 Чим небезпечний. Якщо в кілограмі зерна є хоча б міліграм мікотоксинів – у кращому випадку таке зерно буде використовуватися в якості фуражу. Ні вміст білка, ні показники ІДК, ні натура не мають значення, якщо зерно містить мікроскопічну кількість смертельно небезпечної отрути грибкового походження.

💧 За яких умов розвивається. Розвиток фузаріозу залежить від: попередника (найгірший – кукурудза і зернові колосові); температури – +20..+25ºС, відносної вологості 70-80% та опадів. Також на розвиток впливає незбалансованість мінерального живлення, особливо за азотом і фосфором і несвоєчасне збирання врожаю.

💧 Засоби захисту. Запізнення на 2-3 дні може знизити ефективність фунгіцидів в 1,5-2 рази. А якщо загрозу не вважали серйозною, та ще й погода перешкоджає обробці (опади, сильний вітер), то оперативно зупинити поширення інфекції не вдастся.

Ефективно проти хвороб колоса при внесені у фазі розвитку 61-69 BBCH спрацьовують такі препарати:
Полігард у нормі (0,8-1,0 л/га) + АгроПАВ Екстра у нормі (0,1-0,15 л/га) контролює фузаріоз колоса пшениці.
Полігард у нормі (0,8 л/га) + Флутривіт у нормі (0,3 л/га) + АгроПАВ Екстра у нормі (0,1-0,15 л/га) дана бакова суміш відмінно контролює фузаріоз колоса, підсилює дію проти альтернаріозу, септоріозу та іржастих грибів.”

Отримуйте поради і коментарі СкаЖених агрономів оперативно в нашій групі на Facebook, читайте новини в Twitter, на каналі в Telegram, завантажуйте додаток в AppStore і Google Play, підписуйтесь на нас в Instagram та переглядайте відео на YouTube.