Соя дуже чутлива до дефіциту макроелементів, які засвоює протягом усього періоду вегетації. Причому основну частину цих елементів соя засвоює у період після початку бутонізації і до періоду наливу зерна. Саме в цей час рослини поглинають близько 80% макроелементів. Це слід враховувати при плануванні технології живлення культури.

Соя також вимоглива до рівня живлення бором, молібденом та кобальтом, залізом, цинком, магнієм і марганцем.

☝️Ознаки дефіциту цих елементів живлення:

▪️БОР
Деформація молодого листя з міжжилковим хлорозом, при цьому вся інша частина листка може мати темно-зелене глибоке забарвлення. Інколи молоде листя помітно потовщується. Верхні точки можуть демонструвати дуже повільний ріст, дуже різкий ріст також свідчить про нестачу бору. Скорочуються міжвузля, стебла й листки стають крихкими, стебло, а потім і боби, можуть розтріскуватися й уражатися гнилями.

▪️МОЛІБДЕН
Проявляється гальмуванням росту рослин, пожовтінням або опаданням старішого листя. Молодше листя набуває червонувато-багряного забарвлення.

▪️МАРГАНЕЦЬ
Проявляється міжжилковим хлорозом молодого листя та ділянками коричневих плям, які утворюються за відмирання тканин листя.

▪️МАГНІЙ
Характерний міжжилковий хлороз старого листя, а за тривалого дефіциту — і молодого листя також. Жилки, черешки й листкові пластинки також можуть некротизуватися.

▪️КОБАЛЬТ
Прояви дефіциту кобальту дуже схожі на прояви дефіциту азоту: втрата кольору листя, починаючи з нижніх листків, гальмування росту рослин, за тривалого та значного дефіциту листя набуває характерного білувато-жовтого забарвлення.

▪️ЗАЛІЗО
Хлороз молодого листя із подальшими некротичними змінами жилок, черешків і листкової поверхні.

▪️ЦИНК
Хлороз молодого листя, уповільненням росту рослин, жовтою плямистістю та бронзовим некрозом старого листя.

Збалансоване і своєчасне внесення добрив забезпечує здоровий розвиток рослин і формування якісного врожаю.

 Застосовуйте технологію живлення сої від спеціалістів ПЛАНТА ГРУПП для отримання високого врожаю. Детальніше за посиланням: https://bit.ly/2ROK6Jj

Отримуйте поради і коментарі СкаЖених агрономів оперативно в нашій групі на Facebook, читайте новини в Twitter, на каналі в Telegram, завантажуйте додаток в AppStore і Google Play, підписуйтесь на нас в Instagram та переглядайте відео на YouTube.