Зростання ф’ючерсних котирувань сприяв подорожчанню української кукурудзи, однак це не призвело до посилення торговельної активності на ринку. Оператори ринку намагаються прояснити нові робочі рівні цін.

Українські експортери відзначають стриманий рівень торговельної активності з поставкою на споті. При досить обмеженому попиті продавців на жовтень-листопад досить багато, коментують учасники ринку.

Покупці більше цікавляться закупівлями кукурудзи костерними партіями, особливого попиту на кукурудзу з Чорноморського регіону великими партіями немає, зазначають вони. При цьому ціни попиту залишаються на колишньому рівні – $ 165-166 за тонну CIF Мармара.

blank

Внутрішній ринок також залишається малоактивним. Трейдери вважають за краще торгувати соняшником, ріпаком у зв’язку з низькими цінами на кукурудзу.

Після публікації USDA квартального звіту по запасах ціна української кукурудзи на експортних базисах виросла на $ 3 за тонну за день. При цьому зростання цін збіглося з фактором зниження курсу національної валюти, що знову утримує фермерів від продажів.

Юрій Кравчук

Отримуйте поради і коментарі СкаЖених агрономів оперативно в нашій групі на Facebook, читайте новини в Twitter, на каналі в Telegram, завантажуйте додаток в AppStore і Google Play, підписуйтесь на нас в Instagram та переглядайте відео на YouTube.