Рослинні рештки для когось головний біль, а для когось важлива складова технології. Їх можна заробити в ґрунт, лишити на поверхні, або подрібнити утворивши поверхневий шар. Але для когось все ще простіше їх спалити.

Якщо заробити рослинні рештки, внаслідок аеробної мінералізації вони збагатять кореневмісний шар свіжою органічною речовиною. В той же час багато що залежить від глибини, якості і рівномірності закладення. Так при нестачі кисню відбувається гниття решток з виділенням сполук, що пригнічують розвиток рослин.

Винос рослинних решток з поля це додаткова втрата біогенних елементів (вуглецю, азоту та інш.), які потрібно буде повернути. Але якщо заробити велику кількість решток на маленьку глибину, це може ускладнити обробіток ґрунту, та навіть (в окремих випадках) розвиток кореневої системи. Також рослинні рештки потребують азоту для мінералізації, який часто доводиться вносити окремо. Якщо цього не зробити, дефіцит азоту відчують на собі вже ваші культурні рослини, а небажаним наслідком довгого розкладання решток стане утворення фенольних сполук і органічних кислот.

Так само і з покриттям ґрунту шаром подрібнених рослинних решток. Їх нерівномірний розподілі призведе до нерівномірного розвитку культурних рослин. Також вони стають сприятливим середовищем для розвитку хвороботворних бактерій.

В той же час рослинні рештки на поверхні ґрунту перешкоджають вітровій та водній ерозії, затримують сніг та опади, перешкоджають випаровуванню вологи.
Врешті що робити з рослинними рештками вирішувати лише вам, але до цього питання потрібно підходити виважено!

Компанія Carefield виконує всі види передпосівного обробітку:

☑️ обробка ґрунту з обертанням пласту і заробленням рослинних решток;
☑️ безвідвальна обробка зі збереженням стерні;
подрібнення рослинних решток з утворенням захисного шару.

Для роботи використовується техніка:

☑️ подрібнювач рослинних залишків Sсhulte 5026;
☑️ культиватор Case IH tiger-mate;
☑️ важка дискова борона Kello Bilt 225TSW;
☑️ компактна дискова борона Horsch Joker 8 rt
☑️ дисколапова борона Gregoire Besson dxrv;
☑️ глибокорозрихлювач Strom.

Більше про надання послуг можна дізнатись за посиланням https://bit.ly/35o3q8B, або за телефоном +380674502774

Отримуйте поради і коментарі СкаЖених агрономів оперативно в нашій групі на Facebook, читайте новини в Twitter, на каналі в Telegram, завантажуйте додаток в AppStore і Google Play, підписуйтесь на нас в Instagram та переглядайте відео на YouTube.