Проблема плужної підошви добре відома аграріям, але її вплив на розвиток рослин подекуди недооцінюється.

Існують думки що наявність ущільнення ґрунту навіть корисна для рослин, які не мають розвиненою кореневої системи, бо утримують вологу в верхніх шарах. Проте ніхто не стане сперечатись з тим, що плужна підошва стане перешкодою для розвитку культур які формують урожай в ґрунті, культур зі стрижневою кореневою системою та деяких інших.

Дослідивши коріння рослин що зростали в полях з плужною підошвою, можна помітити що більш розвинені є бокові паростки, в той час як ті що росли в глибину припинили розвиток досягши певної довжини. Негативні наслідки цього явища різні, аж до вилягання рослин.

Причини утворення плужної підошви:

 вплив робочих органів агрегатів для обробки ґрунту;
 багаторічна обробка ґрунту на однакову глибину;
 вплив коліс машинно-тракторних агрегатів що працюють в полі.

Оскільки поява плужної підошви проблема техногенного характеру, найефективніші способи боротьби з нею глибока механічна обробка ґрунту.

Спеціалісти Carefield рекомендують аграріям підривати плужну підошву глибокорозпушувачем. Компанія надає послугу з виконання операції новим глибокорозпушувачем Strоm. Глибина обробітку агрегату 40-60 см. Також глибину орного шару ґрунтуможно збульшити за допомогою дисколапової борони Gregoire Besson dxrv. Глибина обробітку агрегату до 40 см. Виконувати підрив плужної підошви необхідно 1 раз в 3-4 роки.

Для виконання інших видів обробітку ґрунту в технічному парку Carefield також є:

🔸 подрібнювач рослинних залишків Sсhulte 5026;
🔸 культиватор Case IH tiger-mate;
🔸 важка дискова борона Kello Bilt 225TSW;
🔸 компактна дискова борона Horsch Joker 8 rt.

Глибоке рихлення та інші види обробки ґрунту можна замовити зв’язавшись з представниками компанії за посиланням https://bit.ly/35o3q8B, або за телефоном +38(067) 450-27-74

Отримуйте поради і коментарі СкаЖених агрономів оперативно в нашій групі на Facebook, читайте новини в Twitter, на каналі в Telegram, завантажуйте додаток в AppStore і Google Play, підписуйтесь на нас в Instagram та переглядайте відео на YouTube.