Назва латиницею

Ambrosia artemisiifolia L.

Клас

дводольні

Культури

багаторічні трави, зернобобові культури, соняшник, зернові колосові культури, однорічні трави, кукурудза

Зона поширення

степ, лісостеп, полісся

Родина

Айстрові

Спосіб живлення

Непаразити

Морфологічна будова Амброзія полинолиста

Стебло: високе (до 200-250 см), пряме, розгалужене у верхній частині, міцне, опушене.

Листки: верхні чергові, темно-зелені, одноперисті, нижні подвійноперистороздільні з лінійно-ланцетними частками, супротивні, знизу опушені.

Суцвіття: квітки зібрані в роздільностатеві зелені кошики. Чоловічі в колосо- або китице- подібних суцвіттях, розташовані на кінцях стебел та гілок. Жіночі розміщені по одній в пазухах листка або під чоловічими суцвіттями. Квітколоже щетинистоплівчасте.

Корінь: стрижневий, розгалужений, заглиблюється в грунт до 4 м і більше.

Плід: сім’янка. Форма насінини сім’янка без обгортки, яйце- або горішкоподібна, з одним виступом зверху і 5-6 коротшими по боках, якщо сім`янка в обгортці то має обернено- яйцеподібну форму. Колір зеленувато-сірий чи зеленувато-бурий. Розмір: довжина 1,5-2,3, ширина і товщина 0,81-1,5 мм. Маса 1000 насінин 1,5-2 г.

Гербіциди від бур’яну Амброзія полинолиста

Дікопур МЦПА Євро-Лайтнінг Плюс Естет 905 Агрітокс Еллай Супер 70 Хармоні 75 Тіт ус 25 Таск 64 Прометрекс Пойнтер 75 Мерлін 750 МайсТер 62 WG Ларен Про 60 Калібр 75 Зенкор Ліквід SC Євро-Лайтнінг Дікопур Топ 464 Дікопур Ф 600 Гроділ Максі 375 OD Гранстар Голд 75

Додаткова інформація про бур’ян Амброзія полинолиста

Біологічні особливості

Однорічні ярі. Сходить наприкінці березня-в травні. Цвіте з другої половини липня по жовтень. Плодоносить у вересні-листопаді. Глибина проростання не більше 8 см. Життєздатність насіння в ґрунті до 40 років. Максимальна плодючість 88 тис. сім’янок. Температура проростання мінімальна +6…+8°С, оптимальна +20…+22°С, максимальна +30…+32°С.

Поширення

Поширена в південно-східних областях України (Дніпропетровській, Донецькій і Запорізькій). В інших є карантинним бур’яном. Засмічує посіви всіх польових культур, трапляється в садах, на узліссях, присадибних ділянках, узбіччях доріг.

Заходи боротьби

Метод провокації насіння до проростання в післяжнивний період і знищення проростків наступними обробітками, досходове і післясходове боронування посівів пізніх ярих культур.

Отримуйте поради і коментарі СкаЖених агрономів оперативно в нашій групі на Facebook, читайте новини в Twitter, на каналі в Telegram, завантажуйте додаток в AppStore і Google Play, підписуйтесь на нас в Instagram та переглядайте відео на YouTube.